האימונים בג'ודו, ג'יו ג'יטסו ואייקידו דורשים נוכחות שותף. מעט מאוד תרגילים יכולים להתבצע באופן עצמאי  אך המפתח להצלחה באימונים הוא באינטראקציה בין השניים שהם אוקה ונאגה.
אוקה המקבל את הטכניקה ונאגה המבצע את הטכניקה.
 
אוקמי זו האומנות של היותך אוקה, היכולת לקבל טכניקת הטלה נגדך ומוגדרת כאומנות הנפילה.
נאגה(טורי)-זהו האחד אשר מבצע את ההטלה. באימונים, איכות הטכניקה של הנאגה תלויה באופן ישיר באיכות השליטה של האוקה באוקמי.
 

מהאוקה נדרשת יכולת ליצור תנאים נכונים לנאגה לבצע טכניקה מסוימת, להגיב נכון ולקבל כל נפילה מכל זווית ובכל תנאי. בקיצור אוקה אחראי ליצור את תנאי הלמידה לנאגה. בזמן ביצוע האוקמי האוקה סופג מידע דרך גופו לתת הכרתו וחש איך טכניקה נכונה מתבצעת. לאמיתו של עניין אלה שיכולתם גבוהה באוקמי תהיה יכולתם גבוהה בביצוע הטלות.
 
פיתוח האוקמי זו הדרך הקצרה ביותר לפיתוח היכולות הגבוהות באומנויות לחימה אלו. אלמנטים רבים באוקמי נכללים במספר מאפיינים מרכזיים כמו תקשורת מירבית עם הנאגה פיזית ואינטואיטיבית, יש לחוש את הנאגה ובהתאם לנוע, אין לנסות ולחזות התנועה מראש.
 
בזמן האוקמי הגוף למד איך להימנע מפציעות, האוקה צריך להיות בעל יכולת לקבל נפילה מכל מצב בכל רגע נתון ושאינו צפוי, גמישות וערנות נדרשים, במקביל הנאגה חייב להיות ערני ליכולתו של אוקה להתקדמותו ובהתאם להפעיל את רמת הטכניקה בלי ליצור מתחים מיותרים.
 
השלם הוא נאגה ואוקה הקיימים בך באותה רמה, כלומר עליך לבצע טכניקות התקפה באותה רמה שעליך לקבל התקפה ובמידה ולא – יתכן סיכון לפציעה.
 
להיות אוקה זה לא "לשחק" את המפסיד, נהפוך הוא, זהו מצב של תקשורת ושליטה בעצמך ובנסיבות.
לימוד אוקמי מתבטא בפונקציה של זמן ותרגול והינו תהליך ארוך, כתלמיד מתחיל הטכניקה תוצג לך לאט ובזהירות וההתפתחות תהיה איטית ונכונה, ממך נדרשת סבלנות, פתיחות, כנות ואובייקטיביות.
 
השפעת האוקמי על חייך:
פחד הנפילה הינו פחד מולד, ממחקרים שנערכו ושבהם נצפו תינוקות אשר זחלו לכיוון גרם המדרגות, הגיעו לסף המדרגה הראשונה הביטו מטה ונרתעו לאחור, ככל שאנו מתבגרים אנו מפחדים ליפול ומתרחקים מהקרקע, כולם מכירים את ההרגשה של איבוד שיווי משקל והפחד מהחבטה בעקבות כך, פיסיקת היקום למשל כוח הכובד אינו מאפשר לנו להימלט מהקרקע, לאמיתו של דבר ישנה סבירות גבוהה יותר שניפול פיזית בשגרה מאשר שנותקף על ידי סכינאי.
 
בנטרול הפחד ליפול הינך מנטרל פחדים אחרים החבויים בתת הכרתך ובמקביל הינך מפתח גמישות מחשבתית , זריזות מחשבה, ראיה מרחבית, גמישות פיזית, שיפור המערכות הפנימיות של גופך, חיזוק מפרקך ובכך תמצא את השלם.
 
ג'יגורו קאנו מאסטר ג'יו ג'יטסו אשר פיתח את הג'ודו צוטט בהקשר לאוקמי "כאשר אחד לא אוהב לקבל אוקמי לא יוכל לשלוט באומנות, לקבל נפילה פעם אחר פעם ולהתגבר על פחדך, לא תפחד להיות מותקף ורק על ידי כך תוכל להגיע לתנועה משוחררת, מהירה, לקחת יוזמה ולבצע התקפה".
 
מוריהיי אושיבה מאסטר ג'יו ג'יטסו אשר פיתח את האייקידו אמר " הינך צריך לפתח את היכולת ליפול אלפי פעמים ולקום כהרף עין".
 
 
 
                                                                                     ש.שאול
 
 
 
 
 
 
 
                                                   
אוקמי