יצר החיים ומנהיגות
                                  אני הדרך, האמת והחיים! 

"החיים"="האני", האני העליון אשר נמצא בתודעה השכלית גבוה מעל הגוף הוא זוהר ושלם בטהרו,חסר כל חטא, שוכן בתת ההכרה ומקיים במהותו את ייצר החיים. האני, באר נצחית של חיים זורע בתוך הגוףבאופן אחיד ומדויק את אנרגיית החיים, כאשר תודעתו של אדם מפותחת בכל הכיוונים תזרום אנרגיית החיים לתוך גופו ללא הפרעה ושיווי משקל יופיע בצורת בריאות וחוסן , תודעת האדם פועלת כמו ווסת אשר שולח את אנרגיית החיים לתוך מרכזי עצבים שונים. כאשר התודעה מתפתחת לכיוון אחד ומאחרת בכיוון אחר אזי תהייה סטייה בזרימת אנרגיית החיים ובמצב זה השיווי משקל מופר.האני העליון נלחם להחזרת שיווי המשקל-מלחמה זו נקראת מחלה.
האדם הינו רוח השוכנת בבשר! הוא מאחד בתוכו את חוקי השילוב וההרמוניה של הרוח והגוף, אורגניזם חי ששומר על חוקי הטבע אינו חולה, בריאות- זה חיים טבעיים, מחלה מצד שני היא תוצאה לחיים לא טבעיים. אורח החיים בדורות האחרונים מכריח אותנו לחיות חיים לא טבעיים, אנו לא אוכלים, ישנים, מתלבשים, נושמים ושותים באופן טבעי, עקב כך  האני  שמזרים את יצר החיים יכול לשמור עלינו במידה מצומצמת. למרות העובדה שבני האדם רומסים  יום אחרי יום את הכללים לחיים בריאים וטבעיים, ליצר החיים מטרה אחת בלבד, אין עוררין או ויכוח ולא יתכנו חילוקי דעות-יצר זה דורש ודבק בחיים בכל מחיר! הוא פועל בתוכנו, בתת הכרתנו ובלתי תלוי ברצוננו, זהו אותו כוח אשר מוציא מהזרע את הנבט, אותו כוח אשר מרפא עצמות שבורות, שרירים חתוכים, טראומות קשות ביותר פיזיולוגיות ומנטליות. שורדי השואה אשר הסתובבו כרוחות רפאים אנוסות בין גוויות יקיריהם, היום כשדגל ישראל מונף מעל ראשם בגאווה הינם הוכחה חיה לכוחו של האני  אשר נאחז ביצר החיים ואשר אינו נוטש את הקרב לעולם, כושר הסתגלותו בלתי מוגבל.
איכות ייצר החיים היא פונקציה של איכות האני . האני  חייב להיות טהור, לקבל את עצמו כהשתקפות היקום, ישנם גורמים המשפיעים על איכותו: גנטיקה, חינוך ומאורעות בתקופת ינקות, טף וילדות מוקדמת.
  אנשים אשר האני  שבהם חלש אינם רואים את הדרך למקור הכוח  האבסולוטי  בנשמתם, הם משחיתים כוח זה בסקפטיות שלהם, מתרחקים ממנו על ידי בטחון עצמי נמוך, הם כל הזמן מבקשים עזרה ממקור אחר-לא מעצמם, אדם כזה הוא חסר אונים וחושש מכל דבר, במקום להיות יצירתי ובונה הוא הורס על ידי חוסר אמון והזנחה. הוא נכשל כשאחרים מצליחים, הוא מסגל לעצמו נורמות וערכים אישיים שלא עומדים בקנה מידה עם הסביבה ובלבד שישרתו את מטרתו אפילו אם ייפגע בסביבתו וביקיריו, אדם זה מאשים את כולם בכישלונותיו ואינו מודע למעשיו, איננו אוהב אך דורש אהבה, הוא אינו יודע אהבה אמיתית  אך מכיר את התאווה. אנשים אלה הם כחלל ריק שלתוכה נספג ונעלם כל דבר, תהום ואפלה בור חסר תיקווה שלתוכו מתדרדר כל מאמץ אנושי טוב, אנשים אלה סופחים אנרגיות חיוביות על ידי מעשים שליליים ועל ידי התשת כוחם של הקרובים להם.אין בהתנהגות זו מתוך רוע אלא מתוך חולשה,  נשמור עצמנו לעולם מגורל זה.על ידי עבודה משולבת של גוף ונפש ניתן להשפיע ולשפר את יצירת אנרגיית החיים, ליצור איזון בריא ועל ידי כך למודעות גבוהה שיוביל לשיפור תכונות שליליות. לפעמים אדם נולד לסביבה קשה, עוינת ולא תומכת, בכל זאת פורץ דרכה למחוזות חדשים ומגשים את עצמו-יצר החיים שבו גבוה. 
אנשים בעלי האני שמבוסס על ערכי מוסר, רגישות לסביבה, אהבת עולם,שנתונים אלו נירכשו גנטית, בינקותם קיבלו את הביטחון, בילדותם חונכו ליושר, כנות, מאמץ והתמדה.יצר החיים אצלם נחוש,בריא ומטופח, כבר  בנערותם ניתן להבחין בכריזמה שבתוכם אשר שואפת לפרוץ מבעד למעטה של עקרונות ובליבם אש ותשוקה לאמת והגינות. אלה הם המנהיגים, היודעים ליצור יש מאין, הם מקבלים השראה, מגייסים מוטיבציה מאפס,  בוטחים בעצמם ומאמינים תת הכרתי באני  שלהם, הם בריאים בגופם ובנפשם, ברוחם וברגשותיהם, הם מקרינים שמחה אור ושמש,חיבה וחום, אנרגית חייהם נמצאת בשיווי משקל.    בישראל אנו מחפשים את המנהיגים כבר לפני הגיוס לצ.ה.ל. כאשר עדיין בנערותם,  אנו בוחנים אותם בימי גיבוש "עולים" על בעלי הנתונים, גברים ונשים כאחד. נתונים כגון: יושר ואמינות, דוגמה אישית, ידע ומיומנות מקצועית, שליטה באנשים, ביטחון עצמי , חריצות ומסירות, אומץ ועמידה בלחצים.
למנהיג ישנה יכולת לעצב ציפיות של אנשים וליצור אצלם ציפיות חדשות שלא היו להם מעצמם בתחילת האינטראקציה איתו,היכולת לגרום לאנשים להתלהב, להתאמץ ולעשות דברים שהם "מעל ומעבר", לעיתים עד כדי סיכון חייהם. המנהיג אינו מתעלם מרגשות, מזכויות ומ"כללי המשחק" המקובלים. 
כאמור, בניית אישיות המנהיג אינה הליך של תקופה קצרה אלא בנייה הנמשכת לאורך כל שנות חיי האדם אך מבוססת על האני  ויצר החיים שבו .
   "הפקודים בהפכם למפקדים יהיו טובים יותר ממפקדיהם".
                                                   
                                                                                                                                                      ש.שאול