דף הבית >> מאמרים >> חיזוק הפנימיות
 
חיזוק האברים הפנימיים בגוף.
בגופנו עוברים זרמים חיוביים ושליליים, כאשר זרמים אלה נמצאים באיזון אנו נהנים מבריאות שלמה.אל מטרה זו ניתן להגיע אך ורק על ידי משמעת עצמית ללא תנאי. במהלך סדרת התרגילים האדם מעלה להכרה את מודעות הגוף, מתקן ליקויים גופניים כלשהם וממלא אותו בכח חיים לוהט, תרגילים אלה מלמדים את היחיד להכיר את גופו והכוחות הפועלים בו ומוליך אותו להרמוניה מהודקת בין גוף ונשמה, הגוף מגיב לתנודה הקלה ביותר  של הנשמה ולהפך.
כדור הארץ בעל שני קטבים, אנו בני האדם שמעפר באנו ואל עפר נשוב נושאים קוטביות בתוכנו בדיוק כמו כדור הארץ , הקוטב החיובי במוחנו, הקוטב השלילי מקומו בעצם הזנב, בין שני קטבים אלה קיים זרם בעל תדירות גבוהה-זרם זה הוא החיים. מוליך החיים הוא עמוד השידרה. החיים בתוכנו הוא הדבר שהאדם קורא לו "אני"."האני" מתכסה בגוף ומזרים את עצמו (את החיים) בעזרת מערכת העצבים לתוך כל תא ותא וטוען אותו בשיווי משקל והרמוניה, הרי רקמה או איבר שלא מקבל עצבוב-מת! האדם רווי ניגודים באישיותו, עליו לשמור על מיזוג, לקשור ניגודים אלה יחד ועל ידי כך להגיע לשיווי משקל-רק אז הוא שלם.
הרוח והגוף מנוגדים זה לזה. הגוף רוצה באנוכיות וחומריות, הרוח לעומתו בידע ופתיחות, חוקיהם נוגדים זה לזה ודווקא משום כך שייכים זה לזה-איחודם מביא לשלמות. הרוח בתבונה אין סופית נשלחת ומתקשרת לגוף על ידי עמוד השידרה ובתודעה עצמית מתבטאת. תנאי עיקרי לבריאות הוא הרחבת התודעה העצמית לכל חלקי הגוף.
תודעתו של האדם הממוצע עומדת בדרגה נמוכה למדי, גופו של אדם זה חדור חיים במידה פחותה  מגופו של אדם במודעות גבוהה יותר. באנשים אלה שיווי המשקל מופר בקלות כי באישיותם החלק הבלתי מודע גדול יותר מהמודע, הפרעה באיזון יכולה להתבטא בדרך מחשבתם ובנפשם, כאשר מופר השיווי משקל מתהווה המצב שנקרא מחלה. 
בפיזיולוגיה ידוע כי בריאות האדם תלויה במצב התאים, הרקמות והאיברים הפנימיים בגופנו.האורגניזם הפנימי מקרין על חיצוניותנו:  עינינו מקרינות את אשר בתוכנו, במבט לתוך העין עם פנס רופא יכול לזהות דימום במח, דלקת או גידול וכו', צבע עורנו מסגיר את פעולת הכבד, צבע השתן מרמז על מצב הכליות,כתמי עור שמעידים על הפרשת יתר של הורמונים מסוימים ועוד עשרות דוגמאות . שרירים חזקים וחוסן גופני תלויים באופן ישיר במערכות הפנימיות ותפקודן,   בריאות המערכות דורשת: 
 1. תזונה קבועה ופעולה תקינה של המערכת האנדוקרינית(בלוטות ההפרשה הפנימית).
 2. שחרור מהיר ואיכותי של פסולת ותוצרי לוואי מהגוף.
 3. פעולה תקינה של מערכת העצבים. 
להלן מספר דוגמאות שבהם נוכל להבחין באימון ושיפור האיברים הפנימיים:
 הכבד:
 מחובר לסרעפת ולדפנות הבטן על-ידי חמש רצועות. על ידי אימון אוקמי רצועות אלה מתחזקות (בדיוק כמו רצועות הברך לדוגמא), מצמידות את הכבד למקומו מונעות ממנו זעזועים מיותרים. התוצאה: כבד חי, ערני, קל פעולה.  
תפקודי הכבד:
 • מתפקד כמפעל כימי של הגוף, שמווסת רמות של חומרים חיוניים רבים בדם.
 • מסנתז מרה, שמתנקזת אל  כיס המרה ומשם מופרשת אל התריסריון.
 • בכבד מתרחש חילוף חומרים (מטבוליזם) של פחמימות, חלבונים ושומנים.
 •  מווסת את כמות הסוכר בדם.
 • מסלק עודפי חומצות אמינו על-ידי פירוקן לאמוניה.
 • מאחסן ומפרק שומנים.
 • יש לו תפקיד חשוב בסילוק רעלים.
 •  בכבד מסונתז ויטמין A , שמאוחסן בכבד יחד עם ויטמינים b12 ,D,K .
 
כליות:
 כליה עטופה ברקמת חיבור סיבית חזקה, העטופה בתורה ברקמת שומן וברשת רקמת חיבור המקבעת את הכליה למקומה. במהלך אימון בשכיבה, כאשר הדופק גבוה ובזמן פיתול המותן הדם מהכליות נסחט ומוזרם אליהם דם עשיר בחמצן אשר החליף את קודמו ומזרז את חילוף החומרים במקום. רקמות חיבור הכלייה מתחזקות ומהדקות אותה למקומה.  
 • בנוסף לתפקידן בהפרשת שתן, הכליות שומרות על נפח תקין של הדם.
 • שומרות  על האיזון חומצה-בסיס.
 • אחריות  על יצירת לחץ הדם.
 • על הפרשת ההורמון אריתרופוייטין , המגרה יצירת תאי דם אדומים. 

הטחול:
 איבר גדול שנמצא מתחת לבטן מצד שמאל. הוא עטוף ברקמה ספוגית המגינה על החלק הפנימי שלו,כמו הכליות גם הוא מקבל עיסוי על ידי פיתול המתניים ובכך מקבל חומרים המזינים אותו. 
 • הטחול מתפקד כמאגר דם.
 •  מייצר תאי דם לבנים.
 • מפרק תאי דם אדומים פגומים או מתים.
 • כשהגוף זקוק לתוספת דם, הטחול מתכווץ בהשפעת אדרנלין ומוציא מתוכו תוספת תאי דם לזרם הדם. 
 
בלוטת התריס: 
בלוטת התריס  הנקראת גם בלוטת המגן  היא בלוטה השייכת למערכת האנדוקרינית , ומפרישה שני הורמונים חשובים- תירוקסין (T4) ותריודותירונין (T4). הבלוטה  נמצאת בצוואר, משני צדי קנה הנשימה מתחת לגרוגרת וממש מתחת לעור והינה איבר בעל חשיבות רבה. ההורמון החשוב מבין השניים תירוקסין שהוא הורמון שאבר המטרה שלו הם כל תאי הגוף. תפקידו לקבוע את קצב המטבוליזם הכללי של הגוף.  
במהלך אימון, דופק  לב בקצב בינוני, כל התרגילים שבהם הגוף נמצא כבעמידת נר, או מצב שבו הסנטר מובא לכיוון החזה בשכיבה, בלוטת התריס מקבלת עיסוי אישי. היא נסחטת בזמן הלחץ מתרוקנת מדם ובזמן חזרה מתמלאת בדם עשיר בחמצן ובמזון טרי, מצבים אלה הם אמצעי של ריפוי וחידוש נעורים גם עבור השקדים, בלוטות האוזן, ההילוס, תימוס והריאות.

 
חיזוק הפנימיות