ג'יו-ג'יטסו:

ג'יו-ג'יטסו היא אומנות לחימה יפנית הקיימת למעלה מ-2000 שנה וניתן לראות בה כאם אומנויות הלחימה היפניות ובפרט של הג'ודו והאייקידו . אומנות הלחימה ג'יו-ג'יטסו מבוססת על ניצול תנועת היריב למטרת הכנעה ומשלבת בתוכה טכניקות הגנה והתקפה שונות המיועדות להוצאת היריב משיווי משקל למטרת הכנעתו ונטרולו על הקרקע בעזרת נעילת מפרקים וחניקות. השם ג'יו-ג'יטסו מורכב משתי מילים: ג'יו (Ju) פירושו "עדין" או "רך", וג'יטסו (Jitsu) פירושו "אומנות".נעילות המפרקים, הבריחים והחניקות כל-כך יעילים כך שמספיק להגיע אל הסף של כמעט-שבירה, מצב שבו גם היריב החזק ביותר ייכנע. ג'יגורו קאנו , מי שייסד את הג'ודו ב-1886, היה מאסטר  ג'יו-ג'יטסו שהביא את פיתוחו של הג'ודו מהג'יו ג'יטסו,  את האייקידו Aikido פיתח מוריהיי אושיבה, אף הוא מאסטר בג'יו-ג'יטסו. כמו כן סגנונות קארטה שונים התפתחו מהג'יו-ג'יטסו ובמיוחד סגנונות קמפו.

 

מי יכול להשתתף באימונים? כל אחד שמצב בריאותו תקין.

האם זקוקים לכושר גבוה? בודאי שלא, הכושר הגופני נבנה אם הזמן, ההתחלה היא איטית ומבוקרת והדגש הוא על פיתוחו המנטלי והפיזי של הפרט.

באיזה גיל אפשר עדיין להתחיל? בקבוצת בוגרים אפשר להתחיל מגיל 16 ומעלה. ישנם חניכים שמתחילים בגילאי 45 50 ואף יותר. ישנם מתאמנים בג'יו ג'יטסו בישראל ובעולם גם בגילאי 80. בקבוצת ילדים ניתן להתחיל מגיל 4 והילך.

האם ספורט זה בונה ומחזק את הגוף? חניכים בהלם מהשינוי שחל בהם בתקופה קצרה מאד

הגוף מתחזק, מתגמש, שרירי היציבה עובדים, השומן נעלם, סבולת לב ריאה משתפרת.

האם נשים משתתפות? ועוד איך, נשים מבצעות את הטכניקה ללא אגו, למדות ביתר קלות, ומגיעות לתוצאות גבוהות בפחות זמן מאשר גברים.

האם ספורט זה ילמד אותי הגנה עצמית? אין ספק, האימונים מטמיעים בך מערך מלא ורווי של כלים ויכולות להתמודדות במצבים אלה.